Kiedy mój syn odwiedzał swoją pannę studiującą w USA, dwójka znajomych zaprosiła ich na ślub i uroczystość ślubną. Ta piękna uroczystość przyniosła mu jak grom z jasnego nieba dodatkowy efekt. Poznał tam sympatycznego Amerykanina który zaproponował, że pomoże mu doskonalić język angielski przez skype. Słowa dotrzymał. Po powrocie do Polski, w każdy wtorek o uzgodnionej godzinie, łączą się oni internetowo i w ten sposób mój syn doskonali swój język angielski przez skype. Pomysł świetny, wyniki spektakularne!
Trochę mu zazdrościłam takiej możliwości, więc pomyślałam, że być może u nas są organizowane są jakiekolwiek kursy językowe online. Poszukałam w Google i BINGO! Odszukałam kursy lingwistyczne online, na jakich można poznać język niemiecki, włoski, hiszpański, angielski przez skype.
W przeciwieństwie do metod tradycyjnych, kursy językowe online dają nieograniczone możliwości. Nie muszę wychodzić z domu, bo lektor angielski przez skype łączy się ze mną i bardzo się stara, ażeby w jak w największym stopniu zrozumiały sposób wprowadzić mnie w tajniki tego języka. Moja niedoskonała wymowa nie krępuje mnie, bo jest to nauka indywidualna, a prowadzący ma nie tylko niezwykłą wytrwałość, ale stale szuka sposobów na to, żeby zajęcia były interesujące.Kursy językowe online są też prowadzone w innych formach, ale angielski przez skype, z doświadczonym instruktorem to wspaniały sposób na pozbycie się tremy podczas rozmów z cudzoziemcami. Bo nieraz znajomość słownictwa i gramatyki nie starcza, niekiedy błędna wymowa wywołuje trudności w porozumiewaniu się. Lektor na bieżąco dostosowuje moje błędy artykulacyjne i koryguje akcent.
Każdy język ma wykształcone kulturowo charakterystyczne zwroty, nie mogą być tłumaczone dosłownie. To tak zwane idiomy, zasadniczo sprawiające trudności osobom z innych obszarów językowych. W takim przypadku tylko interaktywny kontakt z nauczycielem pozwala wychwytywać idiomy aby je poprawnie zrozumieć i umieć zastosować stosownie do kontekstu wypowiedzi. Podczas lekcji uczę się też poprawnej pisowni z tekstu wyświetlonego na monitorze.

Jeżeli poszukujesz wypróbowanej szkoły językowej polecamy Ci: włoski kraków