Bezpieczeństwo kotów

Lokum oraz kot

Jeśli nie jesteś do tej pory właścicielem kotka, a dopiero przymierzasz się do nabycia zwierzątka, niewątpliwie myślisz jak polepszyć i dopasować własne lokum dla małego współlokatora.
Jeżeli zdecydujesz się nie wypuszczać kociaka z mieszkania, musisz zagwarantować mu namiastkę wolności, jaką odczuwałby żyjąc na wsi bądź idąc pobawić się do ogrodu. W związku z tym masz obowiązek wydzielić obszar w domu, w której ustawisz wielopoziomowy drapak. Taki drapak zapewni zwierzęciu nie wyłącznie możność ścierania pazurów. Najistotniejszą rolą jest zagwarantowanie zwierzakowi rozrywki oraz relaksu. Możliwość wspinania się, skakania z poziomu na poziom albo przyśnięcia na jednym z wysokich poziomów będzie na kociaka znakomitą przyjemnością.

siatka ochronna na balkon

Siatka na balkon

Nader dobrze jest też zawczasu dopasować balkon. Przy trzymaniu kotka koniecznym będzie ochronienie balkonu. Do tego instalowana jest osłona z siatki na balkon, która ma udaremniać wyskoczeniu zwierzaka z wysokiego piętra domostwa lub lokalu. Istotne jest, że siatka na balkon dla kota daje mu sposobność pewnej aktywności na zewnątrz, co w przypadku tego zwierzaka będzie praktycznie przymusem dla prawidłowego postępu i rozwoju. Zadowolony kot, jaki może trwonić czas skacząc po poręczy balkonu lub wspinając się po kondygnacjach drapaka winien żyć od paru do parunastu lat.

siatka na balkon

Zanim zdecydujemy się na zakup kota przemyślmy więc, czy jesteśmy przygotowani na wzięcie na siebie obowiązków za los oraz nastrój innej żyjącej istoty. Przemyślmy, czy wizja mieszkania oraz koszty z tym powiązane będą dla nas realne do wykonania. Jeśli na te wątpliwości odpowiemy sobie potakująco, możemy śmiało rozpocząć poszukiwania idealnego kotka, a także agencji, jaka zamontuje na niebezpiecznym balkonie ochronną siatkę zapobiegawczą.